Home 20 cilt soyma 20 Evde Cilt Soyma

Evde Cilt Soyma

Cilt soyma işlemleri çeşitli peelingler ile yapılabilmektedir. Cildin soyulma işlemi güneş ışınlarının yoğun olduğu aylarda pek tavsiye edilmez. Yoğun gelen güneş ışınları cilde dik şekilde geldiği zarar verme oranı yüksektir. Daha hassas olan ciltler açık tenli olanlardır bu cilt tipleri güneşten kolaylıkla etkilenip kızarıklık oluşturur. Buda yanma ve güneş lekesi bırakmaktan ayrı hassas olan cildi tahrip eder soyulmayı güçleştirir. Ele alınan bu konu uzun zamanlardır denemesi cilt tipleri kapsamında  deneme yapılarak elde edilmiştir. Beyaz tenli bir insan genellikle bronzlaşmak ister güneşin zararından öte yararlı olan tarafını kullanmak ister buda pek kolay değildir aslında nedenini yukarıda anlattığımız gibi basittir.

cilt soyma
cilt soyma

Cilt soyma kuramı olarak kumral tenler biraz da olsa zarar görme olasılığı biraz daha azdır. Düzenli peeling uygulamaları hafif kavruk olan cildi soyar ve yeniler. Genellikle bayanların ilgisini daha fazla çeken bu cilt yenileme işlemleri düzensizlik yerine düzeni ortaya koyarak ciltteki renk farklılıklarını ortadan kaldırır. Genelde güneşten etkilenerek leke kalan cilt sanki daimi ciltte kalacak bir izlenim görülmesine rağmen peeling çeşitleri bu düzenin ortadan kalkmasını sağlar. Çeşitli şekillerde insanların ciltlerine bakım yapma istekleri gün gün artmaktadır bu artan istekler üzerine cildi yenilemek elbette sürekli istek olarak görülür. Genel kapsamda ekim aylarında yapılması beklenen bu işlemlerin ürünler içerisinde gönderilen yada çeşitli merkezlerde uygulanan soyma işlemlerinde kullanılan sonlandırıcı sıvı (Nötralize) sayesinde herhangi bir sorun olmadan her ay kullanılmasında bir sakınca duyulmamaktadır.

Cilt soyma esmer tenlerde daha kolay olup her ay yapılabilir. Bunun nedeni güneşten minimum zarar görme oranları vardır yeterli şekilde güneş ışınları ile arası iyi olan esmer tenli insanlar zarar görmekten öte faydasını görürler. Bu fayda güneş kremleri ile desteklendikten sonra herhangi bir soruna daha önlem almaya gerek yoktur. Güneş lekesi oluşma olasılık olarak görülmeyen bu esmer cilt tipinde cilt yenilemek daha kapsam dışına çıkarak basitleşir ve verimli bir hal alır. Düzensiz soyulma kesinlikle oluşmaz aynı alanlarda orantılı şekilde soyulma gerçekleşerek cilt düzene kavuşur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir