Home 20 kimyasal peeling 20 Kimyasal Peeling Faydaları

Kimyasal Peeling Faydaları

Kimyasal Peeling Dövme silme işlemleri olarak birden fazla yöntem bulunur bu işlemler cilde zarar verme oranı da yüksektir. Ceza evi tarzı dövmelerde olduğu gibi insanlar kolay yapılan bu dövmenin kolay silinebileceğini varsayarlar bu varsayımlar gerçekçi değildir kolay silinebilen dövme yoktur. Zaman alan bir durumdur bu zaman dilimi kısa gibi görünse de en az zaman diliminde iyileşme gösterebilir. İnsanların sabırlı olması gereken bu durumlarda hem de dikkatli olması gerekir bu kimyasal peeling uygulaması düzenekli sorunsal teşkil etmeden yapıldığında dövme fark etmeden silim gerçekleştirir. Dövmenin yapılma tarzı makine ile olup orantısı düzenli yapılmışta olsa uygulama türü düzenli yapılmazsa sonuç elde edemezsiniz.

kimyasal peeling
kimyasal peeling

Kimyasal peeling dövme silmekten öte faça izi tedavisi içinde kullanılır. Faça bulunan bölgenin neresi olduğu ne kadar sürede orda bulunduğu önem taşır. Cilt dokusunun bozulmasından dolayı nedeni belirli şekilde yapılan bu kesikler ameliyat sonrasında oluşan bazı izler zor geçme gösterse de deriyi incelterek soyulma gerçekleşmesini sağlar soyulan bölge incelerek ciltte hasar bırakmadan izin kaybolmaya başlamasını gözle görülecek hale getirir. Faça atmanın başka nedeni de ruhsal bir bozukluktur. Eskiye dayalı olumsuz bir neden den ötürü kol bölgesine atılan bir faça geçmesi bir yıldan fazla zaman alabilir derinliği ve genişliği önemlidir. Daha derin iz olan bölge daha zor şekilde silinme sağlar.

Kimyasal peeling çil lekesi için uygulanır. Çil lekelere güneşli havalarda daha çok ortaya çıkarak belirginleşir genellikle genetik olan bu durum çözüm bulması zor değildir yüz bölgesinde daha fazla şekilde belirgin olan bu çiller sırt, göğüs bölgesinde de fazlasıyla dağınık şekilde varlığını sürdürürler. Kötü bir görünüm oluşturan bu çiller zamanla ortadan kaybolur bu ürün sayesinde çünkü cildi soyarak kabuk bırakmayacak şekilde işlem yapıldığında cilt sanki tekrar nefes almaya başlarcasına eski düzenine kavuşur. Düzensizlikten kurtulur. Cildin bir farklı etkisi de yağ oranına bağlıdır. Eğer yağ oranı fazla ise bu cilt yapısı eski haline kavuşması oldukça zordur. Ama yağdan arındırılınca bu sorun tamamen ortadan kalkarak cilt eski temiz haline döner.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir