Home 20 sivilce peelingi 20 Sivilce Peelingi

Sivilce Peelingi

Sivilce peelingi yazın ayrı kışın ayrı derdi oluyor bu cildin işi zor. Yazın yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmadan maruz kalınan güneş ışınları kışın başa bela olabiliyor. Güneş kremleri ile korunmadan direk güneş ışığı cildi olumsuz etkiliyor. Güneş lekeleri bu yüzden kaynaklanıyor. Ayrıca cilt tipiniz aşırı alerjik ise çil oluşumu için yeterli gereksinimlerin tamamı oluşmuş oluyor. Kışın ise bu lekeler ve çiller oldukça göze batmaya başlıyor. Aynı şekilde kışın da aynı şekilde soğuk ve ayazın çok olduğu bir coğrafyada yaşıyorsanız cildinizin özellikle elinizin ve yüzünüzün deformasyon durumu çok müsait bir ortam oluşturur. Bu ayazın yarattığı kuruluk ve cilt soyulmaları temiz tutulmadığında çukurların yerini siyah nokta ve sivilceler doldurabilir.

 

sivilce peelingi
sivilce peeling

Sivilce peelingi tam bu noktada devreye giriyor. Bu oluşan sivilceler el yordamı ile halk arasında oynamak denilen tabirle sıkmak iz bırakabiliyor. Aynı şekilde sivilcenin içerisindeki iltihap sıkmak sureti ile çıkarıldığında hijyen anlamında  titiz davranılmazsa bulunan bölgedeki çukurların içi toz ve kir ile dolarak siyah nokta oluşumu da yaratabilir. Siyah noktalar uzaktan bakıldığında net görülemese de yakından bakıldığında oldukça çirkin kötü bir görüntü oluşturur. Özellikle bayanlar bu noktaları gizleyebilmek için saatlerce ayna karşısında makyaj yaptığı doğrudur. Bu yapılan makyajlarda kullanılan ürünlerin içerisinin tamamı maalesef kimyasal ürünlerle doludur. Bu ürünlerin kullanılması da oldukça risklidir çünkü içerisinde kanserojen maddelerden oluşur.

Bu yüzden oluşan sivilce izleri için sivilce peeling kullanımı gerekir. Bu kimyal peeling ile yapmak mümkündür. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli hususlar mevcuttur. Sonuçta kullanılan kimyasal bir asittir ve çok hassasiyet gerektirir uygulama yapılırken. Öncelikle bir oran belirlenmesi şart başlamadan önce. Bu oranın belirlenmesi için gerekli araştırma doktorunuza başvurarak ve ya alınacak firmadan alınan bilgi ile yapılmalıdır. Tabiki uygularken yine uyguladığınız mevsim önemlidir. Güneş ışınlarının dik geldiği yaz aylarında uygulama yapmaktan kaçınılmalı. Değilse uygulanması gerekiyor ise oldukça dikkatli bir biçimde güneşe çıkarken dikkatli olunmalı yüksek faktörlü güneş koruyucular ile güneşe çıkılmalıdır. Tertemiz pürüzsüz bir cilde artık herkes kavuşabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir