Home 20 Tca Peeling 20 Tca Peeling ile Dövme Silme

Tca Peeling ile Dövme Silme

Küçük yaşlarda düşünülmeden yaptırılan dövmeler başınıza büyük sorunlar açabilir. Hatta hayatınızdaki fırsatları kaçırmanıza bile neden olur. Genç yaşların getirdiği düşünülmeden yapılan bir dövme hayallerinizdeki iş görüşmesinde gözlerin size ters bakmasını ve olumsuz bir görüşme olmasını sağlayabilir. Aynı düzlemde ciddi bir ilişkide karşı tarafın ailesinin tepkilerine de maruz kalabilirsiniz. Dövme sildirmenin yollarından biri de Tca Peeling ile cildi kat kat soyarak temizlemektir. Dövmenin üzerine sürülerek cilt ile reaksiyona girer. Cildin alt katına inerek mürekkep pigmentlerine inerek dağıtır.

   Tca Peeling ile derinlemesine yapılan soyma işlemi dövmeden kurtulmak mümkündür. Derin şekilde soyulan deri yavaş yavaş dövmeye kadar iner ve zaman içerisinde sola sola dövme kaybolur. Bu evrede dikkat edilmesi gereken hususlar vardır tabi ki. Bunlardan en önemlileri dövmenin yeni yapılmış olmaması ve dövmenin tamamen iyileşmiş olması. Yeni yapılmış bir dövme makinesinin iğne darbeleri yüzünden ufak çaplı bir yara oluşumu gerçekleşir. İlgili bölgedeki bu deformasyonun mikrop kapması olasıdır. Öncelikle temiz bir şekilde dezenfekte edilmiş eldiven ile yaranın iyileşmesi sağlanır. Mikrop kapmadan iyileştiğin ardından gerekli bilgiler toplanıp uygulama evresine geçilebilir ancak.

Tavsiye olarak uygulanmadan önce gözeneklerin açılması gerekir. Bu gözenekleri açma işlemi buhar etkisiyle olur. Fakat buhar etkisi denilince genelde insanların kafası karışır. Evde buhar makinesi yok ve bu etkiyi nasıl yapabilirim sorusuyla oldukça çok karşılaşılır. Kaynar suyun üzerine havlu koymak buhar etkisi işlemini yerine getirebilir. Daha kolay bir yöntem ise sıcak bir duş almaktır. Elbette çok aşırı bir sıcaktan bahsetmiyoruz. Duştan sonra gözeneklerin açılmış ve cilt rahatlamış olur. Tahriş etmeden tampon hareketi ile kurulandıktan sonra Tca Peeling uygulamaya hazır olmuş olur. Uygulandıktan sonra bakım yapmayı ihmal etmemek önemlidir. Uygulama sonrasında birkaç gün kızarıklık ve kaşıntı olması normaldir telaşa mahal vermeye gerek yok. Günü aşırı merhem uygulaması ile sorunsuz bir şekilde soyulma evresini atlatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir