Home 20 Tca Peeling 20 KULLANIMI

KULLANIMI

Yüzeysel peeling uygulaması(%10-15)

 

Yüz bölgesini ılık su ile temizleyerek yağlı katmanı arındırmakla başlamak gerekir.(Bu evrede sabun kullanılmamalıdır.) Kurulanan cildin üstüne 2 kat TCA solüsyon pamuk ile uygulanır.Solüsyonu uyguladıktan sonra 30 saniye beklenir ve tekrar uygulanır.(2 kat uygulamış olursunuz böylelikle etki oranı artar.)TCA’yı 1 dakika beklettikten sonra 4 dakika Neutra solüsyon bekletip, bol su ile yıkayınız, bu işlemi 25 ila 30 gün aralıkla uygulayabilirsiniz.(Yüz bölgesinin iyileşme süresine göre değişiklik gösterir.)

Orta Derinlikteki peeling(%20-25)

Uygulanılacak bölge ılık su ile temizlenir,TCA solüsyonu 45 saniye aralıklarla 2 defa pamuk ile uygulanır.TCA’yı cidinizde 1,5 dakika beklettikten sonra 4 dakika Neutra solüsyon bekletip ılık su ile yıkayınız,uygulanan bölgeyi nemlendirici kremle destekleyeniz, bu işlemi 25 ila 30 gün aralıkla uygulayabilirsiniz.(TCA uygulanan alanın iyileşme süresine göre değişiklik gösterir.

Derin Peeling(%30-50-70)

Uygulanılıcak bölge ılık su ile derin şekilde temizlenir(toxin atım degeri farklılıkları-deri kalınlığı etkisi nedeniyle)TCA Peeling bölgeye 1 dakika aralıklarla 2 defa pamuk yardımı ile uygulanır.TCA Peelingi ciltte 2 dakika beklettikten sonra 4 dakika Neutra solüsyon bekletip bol ılık su ile yıkanır, uygulanan bölge nemlendirici kremlerle desteklenir daha kolay çabuk iyileşmesi sağlanması için, 20 ila 30 gün aralıklarla uygulanır(TCA Peeling uygulanan alanın iyileşme süresine değişiklik gösterir.)

TCA Sonrası Bakım

Kimyasal peeling asitleri üst deriyi soyan asitlerdir. Bu yüzden asitler işlevlerini yaptıktan sonraki cildinize iyi bakmalısınız. TCA’dan sonra yaşanan problemler genelde bu bakım safhasında karşılaşılan sorunlardır.
1. TCA kullanılan bölgeyi kesinlikle sabun vb. sert şeylerle yıkamayın. Mümkünse suyla yıkayın, yıkama suyu da damacana su olursa iyi olur.
2.TCA uygulanan alandaki deriyi kendiniz soymayın.
3.Eğer vücudunuzda bir alana uyguluyorsanız dar kıyafetler giymeyiniz.
4.TCA uygulanan bölgeyi aşırı sıcak ve soğuğa maruz bırakmayın.
5.Özellikle bahar aylarında ve yazın güneşe karşı koruyunuz.(Güneş kremi uygulamadan dışarı çıkmayınız.)
6.Çamaşır suyu tuz ruhu gibi maddelerle temizlik yapılan alanlarda bulunmayın, buharı bile olumsuz etkileyebiliyor.
7.Nemlendirici kremle destekleyeniz.
8.Soyulan deri hassas olur pembelik geçene kadar özen göstermeye devam edin.(Kabuklaşan deriyi kesinlikle soymayınız)

(Eldiven takarak pamuk yardımı ile TCA peelingi istenilen bölgeye uygulayınız.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir